2016-12-14 21:31:15
Φωτογραφία για Καταιγίδα ο ΠΑΟΚ στην Ελευσίνα
Ο ΠΑΟΚ πέρασε αέρας από την Ελευσίνα και την διέλυσε με 7-0. Ο ΠΑΟΚ του πρώτου ημιχρόνου δημιούργησε 15 τελικές φάσεις στην εστία του Πανελευσινιακού, είχε κατοχή που έφτανε το 80%, επτά κερδισμένα κόρνερ, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει και να απλοποιήσει την κατάσταση γι' αυτόν, χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες, ενώ είχε και δοκάρι σε προβολή του Μυστακίδη. Στο δεύτερο ημίχρονο και μέσα σε 20 λεπτά, ο ΠΑΟΚ σκόραρε τέσσερις φορές και ουσιαστικά καθάρισε τη νίκη-πρόκριση, ενώ συνέχισε με τρία ακόμη τέρματα. Στο 48' ο Αθανασιάδης πέτυχε το 0-1 του ΠΑΟΚ με κοντινή κεφαλιά, στο 51' ο Περέιρα με τον ίδιο τρόπο έγραψε το 0-2 και στο 58' ο Σάκχοφ πήρε το ριμπάουντ μετά το σουτ του Πέλκα για να γράψει το 0-3. Με τη συμπλήρωση 70 λεπτών, ο Σάκχοφ έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς και κατέληξε στον Μυστακίδη, οποίος από κοντά έγραψε το 0-4 για τον Δικέφαλο. Στο 75' ο Κουλούρης από κοντά σκόραρε για 5η φορά για την ομάδα του, δύο λεπτά μετά ο Πέλκας έγραψε το 0-6 και ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 0-7.