2021-04-25 19:27:55
Φωτογραφία για Ο Άρης έμεινε όρθιος στη Τρίπολη

Ο Άρης έφυγε αήττητος από την Τρίπολη μετά το 1-1 με τον τοπικό Αστέρα. Ο Μαντσίνι άνοιξε το σκορ στο 74' για τους "κίτρινους". Ισοφάρισε με αυτογκόλ του Ρόουζ στο 81' η ομάδα του Ράσταβατς που άγγιξε και την ανατροπή με τον Μπαράλες στο 88ο λεπτό. Ο Αστέρας μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση. Ο Άρης περίμενε τους Αρκάδες να βγουν από τα "καρέ" τους, θέλοντας να χτυπήσει σε κάποια αντεπίθεση. Οι γηπεδούχοι λοιπόν απείλησαν με τον Ριέρα σε δύο περιπτώσεις, η πρώτη στο 10' ( με άστοχο σουτ) και η δεύτερη στο 22' (βρέθηκε σε τετ-α-τετ με τον Κουέστα, αλλά η λόμπα που επιχείρησε πέρασε πάνω από τα δοκάρια)! Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς πήρε πολύ ωραίο ρυθμό μετά και τις αλλαγές που έκαναν οι δύο προπονητές. Ο Άρης απείλησε με ένα μακρινό σουτ του Γκάμα στο 68'. Και σχεδόν κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, άνοιξε το σκορ στο 74' με τον Μαντσίνι μετά από τρομερή πάσα του Μπρούνο Γκάμα. Ο Αστέρας δεν το έβαλε κάτω, συνέχισε να έχει την υπεροχή και έφερε το ματς στα ίσα στο 81'. Ο Ρόουζ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, στην προσπάθειά του να διώξει την μπαλιά του Κώτσιρα και με τον Μπαράλες υπό πίεση. Ο Αργεντινός άγγιξε την ανατροπή για τον Αστέρα στο 88' με τον Κουέστα να κάνει τρομερή διπλή επέμβαση κρατώντας το 1-1 ως το τέλος.