2021-10-31 00:28:05
Φωτογραφία για Έδωσε και πάλι δικαιώματα ο Ολυμπιακός

Ένας ξανά μέτριος Ολυμπιακός τα βρήκε... σκούρα απέναντι σε μια από τις χειρότερες ομάδες της Super League αλλά ευτυχώς παρά το γεγονός ότι έπαιξε και πάλι με τη... φωτιά, πήρε την πολύτιμη νίκη με 1-2 επί του Παναιτωλικού και συνεχίζει να απολαμβάνει την κορυφή της βαθμολογίας. Οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν νωρίς νωρίς με κεφαλιά του Τικίνιο στο 13' αλλά έξι λεπτά αργότερα ο Βέργος με εξαιρετική ενέργεια ισοφάρισε σε 1-1. Το αποτέλεσμα διαμόρφωσε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι-δώρο του Μελισσά πάνω στον Βαλμπουενά ο Ελ Αραμπί στο 70', όμως μετά το τέρμα του Μαροκινού οι ερυθρόλευκοι για πολλοστή φορά φέτος οπισθοχώρησαν ανεξήγητα. Έδωσαν γήπεδο στους Αγρινιώτες οι οποίοι φυσικά και πήραν τα μέτρα και ανέβηκαν, την ώρα που ο Ολυμπιακός αντί να ψάξει το τρίτο γκολ, έκανε... καθυστερήσεις για να περάσει η ώρα και να τελειώσει το ματς.