2021-12-15 21:37:52
Φωτογραφία για Βραδυνή βόλτα στο Περιστέρι

Ο Ολυμπιακός και στο Περιστέρι δεν παρουσίασε κάτι ιδιαίτερο αλλά αυτό δεν τον εμπόδισε να επικρατήσει με 3-0 του Ατρομήτου με χατ τρικ του Ελ Αραμπί ο οποίος ευστόχησε σε δύο πέναλτι. Οι ερυθρόλευκοι τιμώρησαν κάθε λάθος της άμυνας των γηπεδούχων και πήραν ακόμα ένα τρίποντο. Κακό το ματς στο ξεκίνημα του. Ο Ολυμπιακός διατηρούσε μια φλύαρη κατοχή με τους γηπεδούχους να περιμένουν και να αμύνονται. Στο 28' ο Ρόνι Λόπες βρήκε χώρο και έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά άουτ. Έξι λεπτά μετά οι ερυθρόλευκοι πήραν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Παπαδόπουλο στον Αγκιμπού Καμαρά. Το εκτέλεσε ο Ελ Αραμπί α λα Πανένκα και άνοιξε το σκορ. Ο Μαροκινός έκανε πολύ ωραία ενέργεια στο 38' αλλά γλίστρησε και πλάσαρε άουτ. Ο Ατρόμητος άγγιξε την ισοφάριση πολύ νωρίς στο δεύτερο μέρος. Συγκεκριμένα στο 48' ο Κυριάκος Παπαδόπουλος έπιασε τη γυριστή κεφαλιά και ο Εμβιλά έδιωξε πάνω στη γραμμή. Δύο λεπτά μετά ο Ολυμπιακός πέτυχε το 0-2. Ο Αγκιμπού Καμαρά βρήκε τον Ελ Αραμπί και αυτός με πλασέ νίκησε τον Πίριτς. Στο 61' ο Ολυμπιακός πήρε δεύτερο πέναλτι, αυτή τη φορά για χέρι του Χατζηισαΐα. Το ανέλαβε και πάλι ο Ελ Αραμπί και έγραψε το 0-3 πετυχαίνοντας χατ-τρικ και το 50στό γκολ στη Σούπερ Λίγκα. Μάλιστα στο 69' άγγιξε το καρέ όταν αστόχησε σε κοντινή κεφαλιά. Ο Ατρόμητος απείλησε στο 86' όταν ο Μπετινέλι έκανε ωραία ενέργεια αλλά πλάσαρε άουτ. Στο 90' ο Μαυρομμάτης έκανε την προβολή και ο Βάτσλικ μπλόκαρε.