2012-11-01 06:00:10
Φωτογραφία για Πέρασε και από το Βραχάτι
Σε εξ αναβολής αγώνα ο ΠΑΟΚ με «πολυβόλο» τον Τόλη Αρμενάκη (28 πόντους, 21/43 επιθέσεις, 6 μπλοκ, 1 άσσο) πέρασε με 3-2 σετ (26-24, 23-25, 25-18, 21-25, 15-13) το εμπόδιο του Παμβοχαϊκού στην Βόχα στην δεύτερη εντός έδρας ήττα (τρίτη συνολικά) της ομάδας του Ζαλμά στο πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι δεν ήταν ποιοτικό (61 συνολικά λάθη) αλλά ήταν γκραν γκινιόλ και κρίθηκε στην λεπτομέρεια. Στην τελευταία επίθεση του αγώνα οι γηπεδούχοι επέλεξαν τον Μαυροβουνιώτη (12, πόντοι, 12/19 επιθέσεις) στην υποδοχή ο οποίος πήρε και την επίθεση και τελείωσε το ματς.

Πολύ καλός για τον ΠΑΟΚ ήταν ο Μάκης Κανέλλος με 17 πόντους (12/15 επιθέσεις, 4 μπλοκ, 1 άσσο) ενώ από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν ο Γιοβάνοβιτς (20πόντοι, 19/40 επιθέσεις) και οι κεντρικοί Πανταλέων (16 πόντους, 11/15 επιθέσεις, 5 μπλοκ) και Καραγιάννης (12 πόντοι, 8/10 επιθέσεις, 1 άσσος, 3 μπλοκ).