2013-01-06 19:45:05
Φωτογραφία για Άλλαξε τον...αέρα ο Αναστόπουλος στο Περιστέρι!
Στο πρώτο μισάωρο της αναμέτρησης Ατρόμητος - Κέρκυρα κρίθηκε το ματς στο Περιστέρι. Ο Νίκος Αναστόπουλος, στο ντεμπούτο του στον πάγκο του Ατρομήτου, είδε τους παίκτες του να σημειώνουν μέσα σε πέντε λεπτά δύο γκολ και να παίρνουν άνετα τη νίκη. Το σκορ άνοιξε ο Σωκράτης Φυτανιδης στο 26', ενώ ένας ακόμη αμυντικός της ομάδας, ο Στάθης Ταυλαρίδης διαμόρφωσε το 2-0. Αυτή ήταν 7η νίκη της ομάδας του Ατρομήτου στο πρωτάθλημα και 5η εντός έδρας, με αποτέλεσμα να φτάσει τον Αστέρα Τρίπολης στην τρίτη θέση με 28 βαθμούς. Την αλλαγή στην ψυχολογία των παικτών που επιζητούσε ο Γιώργος Σπανός φέρεται να έχει πετύχει ήδη ο Νίκος Αναστόπουλος.  Ο Ατρόμητος παρουσίασε μία άλλη εικόνα στο ματς με την Κέρκυρα και όλα δείχνουν ότι οι σχέσεις των παικτών με τον Μπάγεβιτς δεν ήταν και οι καλύτερες, αν αναλογιστεί κανείς ότι ούτε τους χαιρέτησε φεύγοντας…!Επίσης, αυτό φαίνεται και από το ότι στο δεύτερο γκολ που σημείωσε ο Ταυλαρίδης, ο σκόρερ αλλά και οι συμπαίκτες του αφιέρωσαν το γκολ στο νέο τους προπονητή
. Στο πρώτο γκολ του Φυτανίδη, ο Έλληνας αμυντικός αφιέρωσε το γκολ σε όλη την κερκίδα και στον κόσμο.Ο τεχνικός της Κέρκυρας υποστήριξε πως η ομάδα του είχε μεν καλή παρουσία κι ήταν σωστή τακτικά, όμως, πλήρωσε την αδράνειά της στα γκολ του Ατρόμητου που έκριναν το παιχνίδι.«Όταν έχεις απέναντί σου μια ομάδα τόσο καλή κι οργανωμένη όπως ο Ατρόμητος, δεν μπορείς να αντιδράσεις εύκολα με δυο γκολ στην πλάτη. Θεωρώ όμως πως τα παιδιά έκαναν καλή προσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο κυρίως και είχαν καλή εικόνα».