2013-01-12 22:17:50
Φωτογραφία για Σ. ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ : ΔΥΣΚΟΛΗ ΝΙΚΗ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΙΤΛΟ... ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ!
Ο εκ των αντιπροέδρων του Ολυμπιακού, Σάββας Θεοδωρίδης, εμφανώς ικανοποιημένος από τη νίκη των ερυθρόλευκων επί του Λεβαδειακού, τόνισε μετά το τέλος του αγώνα ότι τέτοιες νίκες δίνουν τίτλους.

Ο κ. Θεοδωρίδης εξήρε την ομάδα του Λεβαδειακού, τόνισε ότι υπήρξε πέναλτι καταφανέστατο που δεν δόθηκε, ενώ για το λεπτό των καθυστερήσεων που μπήκε το γκολ επεσήμανε ότι δεν υπήρχε κάτι μεμπτό.

Ακόμα ζήτησε από τους οπαδούς του Ολυμπιακού να σέβονται τους παίκτες και τον προπονητή, καθώς και τις αποφάσεις του.

«Ηταν μια πολύ δύσκολη νίκη, απ' αυτές που δίνουν τίτλο. Ο Λεβαδειακός έχει πολύ καλή ομάδα, πολύ παθιασμένος και μπράβο του κι εύχομαι κάθε Κυριακή να παίζει έτσι. Μην τολμήσει κανείς να πει για τη διαιτησία. Είχε προηγηθεί πέσιμο παίκτη και αλλαγή. Το γκολ μπήκε στο 5:20''.

Πήραμε μεγάλη νίκη. Θέλω να παρακαλέσω τους οπαδούς επειδή έγιναν κάποια πράγματα στο προηγούμενο ματς που δεν μου άρεσαν. Ενας είναι ο προπονητής του Ολυμπιακού, ένας παίρνει τις αποφάσεις και να χειροκροτούν τους 11 που φορούν τη φανέλα του Ολυμπιακού» τόνισε ο Θεοδωρίδης.