2013-07-22 02:24:02
Φωτογραφία για Φιλική ισοπαλία για τον ΟΦΗ
Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο Βέλγιο ο ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλος της Σερκλ Μπριζ με 1-1, ύστερα από αρκετά καλή εμφάνιση. Οι παίκτες του Παύλου Δερμιτζάκη ήταν ανώτεροι των αντιπάλων τους στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης και έχασαν ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη.

Η ομάδα του Ηρακλείου προηγήθηκε στο 30ο λεπτό με γκολ του Τριποτσέρη, τον οποίο βρήκε ο Παπάζογλου, για να ισοφαρίσουν οι Βέλγοι λίγο μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους (48΄) με τον Βαν Ένο. Ο ΟΦΗ ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Μονιάκη στο 88ο λεπτό, με δεύτερη κίτρινη.

Η σύνθεση του ΟΦΗ: Φερνάντες (46΄ Δασκαλάκης), Τριποτσέρης (68΄ Σβάσιγια), Κουρδάκης (68΄ Δαμιανάκης), Μιλιάες (53΄ Μονιάκης), Μπούρμπος (46΄ Στάθης), Βερόν (68΄ Κάλαϊτζιτς), Μακρής (68΄ Ικένγκ), Φραγκουλάκης (68΄ Λαμπρόπουλος), Κουτσιανικούλης (68΄ Μπανούσης), Όγιος (68΄ Ροβύθης), Παπάζογλου (68΄ Κανούλας). Tromaktiko