2013-08-04 02:07:04
Φωτογραφία για Δεν έκανε την… υπέρβαση ο Μάρκος
Προηγήθηκε, αλλά δεν κατάφερε να ολοκληρώσει την μίνι υπέρβαση ο Μάρκος Παγδατής. Ο Κύπριος πρωταθλητής ηττήθηκε 2-1 σετ (6-7, 6-4, 6-4) από τον Τζον Ίσνερ και έμεινε εκτός ημιτελικών στο τουρνουά της Ουάσινγκτον. Βέβαια, ο «δικός μας» κρατάει τις πολύ καλές εμφανίσεις που έκανε επί αμερικανικού εδάφους, που έδειξε να ξεπερνά την αγωνιστική κρίση του, ενόψει των δύο Masters που ακολουθούν και φυσικά του US Open.

Αυτή ήταν η πέμπτη «μονομαχία» των δύο τενιστών, με το νούμερο 44 στον κόσμο να μην μπορεί να πάρει την παρθενική του νίκη κόντρα στον Αμερικάνο. Και παρά το γεγονός πως πήρε το πρώτο σετ στο tie break και έβαλε θεμέλια πρόκρισης.

Η συνέχεια, όμως, δεν ήταν ανάλογη, με τον άσο από την Μεγαλόνησο να υποπίπτει σε λάθη σε καίρια σημεία του αγώνα, με αποτέλεσμα ο γηπεδούχος να το γυρνάει… τούμπα το ματς και να περνάει στους «4» της διοργάνωσης. Εκεί, όπου θα αντιμετωπίσει τον Ρώσο, Τουρσούνοφ. Το άλλο ζευγάρι της τετράδας αποτελείται από τους Ντελ Πότρο και Χάας. Tromaktiko