2013-10-26 22:47:34
Φωτογραφία για Volley League 3η αγ.: Ανώτερη η ΑΕΚ, 3-0 τον Παναθηναϊκό
Η ΑΕΚ υπερίσχυσε του Παναθηναϊκού στο μεγάλο ματς της 3ης αγωνιστικής της Volley League και με το 3-0 πανηγύρισε την τρίτη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια.

Ο ΠΑΟΚ ήταν η ομάδα που έβαλε... φρένο στην Κηφισιά. Χάρη στη νίκη του 3-2 σετ στο "Ζηρίνειο" ο "Δικέφαλος" επιβεβαίωσε την καλή αγωνιστική κατάστασή του και κέρδισε έδαφος στη βαθμολογία. Η ομάδα του Καζάζη πήρε το πρώτο σετ, αλλά έχασε τα επόμενα δύο, με αποτέλεσμα να βρεθεί στριμωγμένος στη γωνία. Ισοφάρισε όμως 2-2 και με καλύτερη ψυχολογία έφτασε στο 3-2 με το 15-11 στο τάι μπρέικ.

Διπλό και για τον Φοίνικα, μολονότι ο Άρης ήταν ανταγωνιστικός στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Μάλιστα οι "κίτρινοι" ισοφάρισαν 1-1, προτού οι "πειρατές" της Σύρου κατακτήσουν το τρίτο και τέταρτο σετ, αποφεύγοντας την παγίδα.