2013-12-18 18:00:08
Φωτογραφία για Πλούσιο θέαμα στο Παγκρήτιο με κερδισμένο τον Απόλλωνα
Χωρίς νικητή έληξε η ματσάρα στο Ηράκλειο. Εργοτέλης και Απόλλων Σμύρνης ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 2-2, το οποίο διαμορφώθηκε από το πρώτο μέρος, το οποίο δεν ήθελες με τίποτα να τελειώσει. Το θέαμα ήταν πολύ πλούσιο, οι δυο ομάδες προσέφεραν εξαιρετικό θέαμα, κυρίως στο α' 45λεπτο, ενώ στην επανάληψη έπεσαν οι ρυθμοί και το αποτέλεσμα έμεινε το ίδιο. Ο Μπαντιμπανγκά άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Γιάννη Πετράκη, ο Πετρόπουλος απάντησε εις διπλούν, για να έρθει ο Πελέ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους να ισοφαρίσει για τους Κρητικούς. Ο Εργοτέλης έφτασε τους 19 βαθμούς στο πρωτάθλημα έπειτα από 16 "στροφές", ενώ η "Ελαφρά Ταξιαρχία" του Λόρις Σάντσες έφτασε τους 14 και είναι σε ανοδική πορεία. Πέντε ματς χωρίς νίκη οι γηπεδούχοι, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν αήττητοι για τέταρτο σερί ματς.