2012-04-16 00:33:06
Φωτογραφία για Premier League:Αποτελεσματα 34ης αγωνιστικης
Premier League:Αποτελεσματα 34ης αγωνιστικης

15/4/2012

Με δύο γκολ του Γουέιν Ρούνεϊ η Μάντσεστερ Γιουνάτεντ κέρδισε με 4-0 την Άστον Βίλα στο «Ολντ Τράφορντ» και διατήρησε το +5 από τη Σίτι ενώ απομένουν τέσσερις αγωνιστικές για το τέλος της Premier League.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» άνοιξαν το σκορ με πέναλτι που κέρδισε ο Άσλεϊ Γιάνγκ στο 6' ξεγελώντας τον διαιτητή. Ο Γουέιν Ρούνεϊ ήταν εύστοχος και από εκεί και πέρα η Γιουνάιτεντ έδιωσε το άγχος και πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος διπλασίασε τα τέρμα της με το Ντάνι Γουέλμπεκ.

Στο 73' ο Γουέιν Ρούνεϊ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νάνι διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 34ης αγωνιστικής:

Σάββατο 14/4

Νόριτς - Μάντσεστερ Σίτι 1-6 (51' Σούρμαν - 18', 73' και 80' Τέβες, 27' και 75' Αγκουέρο, 93' Άνταμ Τζόνσον)

Σάντερλαντ-Γουλβς 0-0

Σουόνσι-Μπλάκμπερν 3-0 (37΄ Σίγκουρντσον, 43΄ Ντάιερ, 63΄ αυτ.Νταν)

Γουέστ Μπρομ-ΚΠΡ 1-0 (22΄ Ντοράνς)

szólj hozzá: g;1-08;[Matchhighlight.com]

Κυριακή 15/4

Μάντσεστερ Γ. - Άστον Βίλα 4-0 (7' πεν., 73' Ρούνεϊ, 43' Γουέλμπεκ, 90' + 3' Νάνι)