2014-04-21 23:31:36
Φωτογραφία για ΤΙ ΛΕΝΕ ΤΑ ΙΣΠΑΝΙΚΑ ΜΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΤΗΣ ΡΕΑΛ ΣΤΟ ΣΕΦ ΑΠΟ ΤΟ ΘΡΥΛΟ!
Πρώτο θέμα στα Ισπανικά ΜΜΕ είναι η ήττα της Ρεάλ Μαδρίτης από τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ με 78-76.

Ας δούμε τι λένε τα πιο σημαντικά απ'αυτά :

lavozdegalicia.es : Τα λάθη της Ρεάλ Μαδρίτης στο τέλος στοίχισαν την ευκαιρία να καταδικάσουν τον Ολυμπιακό!

Η γκάφα με τις ελεύθερες βολές στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα στοίχισαν στην ομάδα του Λάσο.

Η Ρεάλ Μαδρίτης σπατάλησε την πρώτη ευκαιρία για να είναι στο Final Four της Ευρωλίγκας, αφού έχασε με 78-76 στο τρίτο παιχνίδι των πλέι-οφς από την ελληνική ομάδα αφού τα άστοχα σουτ και οι βολές ήταν δώρο στους αντιπάλους.

gigantes.com : Δεν έβαλε τις βολές η Μαδρίτη και έχασε. Η Ρεάλ θα έχει ακόμα μία ευκαιρία την Τετάρτη για να προκριθεί στο F4.

Ο Ολυμπιακός πήρε το παιχνίδι ενάντια στη Μαδρίτη, χάρη στην ευστοχία του από τη γραμμή των ελευθέρων βολών στα τελευταία λεπτά. Οι Έλληνες είχαν ξεφύγει και με διαφορά 13 πόντων στη δεύτερη περίοδο (32-19), αφού η Μαδρίτη έχασε τον έλεγχο των ψηλών του Ολυμπιακού με πρώτο τον Ντάνστον που με 21 πόντους και 9 ριμπάουντ κυριάρχησε.

marca.com : Οι ελεύθερες βολές καταδικάζουν  τη

Ρεάλ Μαδρίτης στον Πειραιά

Ο Ολυμπιακός είναι ακόμα ζωντανός στη σειρά, μετά τη νίκη σε ένα παιχνίδι που κυριάρχησε.

Η ομάδα του Λάσο βελτιώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά η αστοχία από τη γραμμή των ελευθέρων βολών δεν την άφησε να πάρει τη νίκη.