2015-12-13 17:07:16
Φωτογραφία για ΕΠΗΡΕΑΣΜΕΝΟΣ, ΔΕΝ ΑΡΕΣΕ ΑΛΛΑ... ΚΕΡΔΙΣΕ! ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 1-0! *BINTEO*
Ο Ολυμπιακός εμφανίστηκε σαφώς επηρεασμένος από τον απόκλεισμό του από την Άρσεναλ και ζορίστηκε απέναντι στον πολύ καλά διαβασμένο Παναιτωλικό που για ένα ολόκληρο ημίχρονο αγωνίστηκε με 10' παίκτες λόγω της αποβολής του τερματοφύλακά του στη λήξη του α' ημιχρόνου.

Το γκολ που έδωσε τη νίκη στον Ολυμπιακό και συνάμα την ευκαιρία να μεγαλώσει το σερί του ο Τσόρι Ντομίνγκες με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή στη λήξη του ημιχρόνου (δείτε το ΕΔΩ).

Ο ίδιος παίκτης έχασε πέναλτι στο μετά από ανατροπή του Καμπιάσο.

Ο Ολυμπιακός ολοκλήρωσε το ματς με 11 τελικές προσπάθειες (6 εντός εστίας) και ο Παναιτωλικός με 3 (2 εντός εστίας), ενώ η κατοχή της μπάλας ήταν 63%-37% υπέρ των γηπεδούχων.

Πάντως, οι οπαδοί του Θρύλου είχαν παράπονα από την εμφάνιση της ομάδας και κάποιες φορές αποδοκίμασαν αυτό που έβλεπαν, ενώ να σημειωθεί ότι καταχειροκρότησαν τον Καμπιάσο που ήταν από τους καλύτερους του γηπέδου και τα έδωσε όλα. Στους διακριθέντες και ο Λούκα Μιλιβόγεβιτς.