2016-03-10 23:31:22
Φωτογραφία για ΤΟΜΙΤΣ : ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ...
Ο Μίλαν Τόμιτς (όπως και όλοι στον Ολυμπιακό) δεν μπορούσε να πιστέψει τον τρόπο με τον οποίο ήρθε η ήττα από την Μπάμπεργκ.

«Μετά από ένα τέτοιο παιχνίδι είναι δύσκολο να κάνουμε ανάλυση. Κρίθηκε στις λεπτομέρειες, στο τελευταίο σουτ.

Ελέγξαμε το παιχνίδι για 40 λεπτά, 1:30’’ από το τέλος ήμασταν 6 πόντους μπροστά. Με ένα τυχερό τρίποντο με ταμπλό και ένα στο τέλος όπως τελείωσε, χάσαμε το παιχνίδι. Είναι δύσκολο όταν χάνεις στο τελευταίο δευτερόλεπτο, πρέπει να σηκώσουμε το κεφάλι και να προχωρήσουμε», δήλωσε αρχικά ο άμεσος συνεργάτης του Γιάννη Σφαιρόπουλου.

Για την τελευταία επίθεση: «Παίξαμε καθαρή άμυνα, είπαμε να μη δεχτούμε τρίποντο. Δεν υπήρχε εντολή για φάουλ, δεν είχαμε και τάιμ άουτ».

Για τη συνέχεια: «Πρέπει να συνεχίσουμε και να δούμε τα επόμενα παιχνίδια, να κερδίσουμε όλα τα παιχνίδια και στο τέλος θα δούμε αν θα προκριθούμε ή όχι».