2016-03-12 15:24:06
Φωτογραφία για ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΟ ΠΙΟ... ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΚΑΡΙΕΡΑΣ ΤΟΥ ΤΖΕΡΑΡΝΤ!
Συνέντευξη στην «Telegraph» παραχώρησε ο Στίβεν Τζέραρντ, για τον οποίο έχει γίνει ένα πλούσιο αφιέρωμα σχετικά με τις πιο σημαντικές στιγμές στην καριέρα του.

Μία από αυτές ήταν το τρίτο γκολ στο 3-1 της Λίβερπουλ επί του Ολυμπιακού για τη φάση των ομίλων του Champions League στο «Άνφιλντ», εκεί όπου οι δύο ομάδες... πάλεψαν για την πρόκριση.

«Σκόραρε, αναμφισβήτητα, το πιο σημαντικό γκολ της καριέρας του, από 40 γιάρδες, στο 86ο λεπτό κόντρα στον Ολυμπιακό, εξασφαλίζοντας την πρόκριση της Λίβερπουλ στους νοκ-άουτ αγώνες του Champions League», γράφει χαρακτηριστικά η λέζαντα στη φωτογραφία.

Αυτό το γκολ συνεχίζουν να το... μνημονεύουν όλοι οι Άγγλοι, καθώς η Λίβερπουλ πέρασε στην επόμενη φάση και κατέκτησε αργότερα το Champions League. Και ήταν σημαντικό, λόγω της απίστευτης ανταγωνιστικότητας του Ολυμπιακού σε εκείνο το ματς, που για ελάχιστα λεπτά έχασε το εισιτήριο...