2016-09-11 22:00:38
Φωτογραφία για Πειστική εμφάνιση από τον ΠΑΟΚ στη Τούμπα
Πραγματοποιώντας καλή και πειστική εμφάνιση, ο ΠΑΟΚ επικράτησε μόνο με 2-1 του Παναιτωλικού στην Τούμπα στην πρεμιέρα της Superleague και έδειξε ικανός για σπουδαία πράγματα τη φετινή σεζόν. Ο Δικέφαλος, έπαιξε σαν το σκύλο με τη γάτα τον αντίπαλο, έχασε σωρεία ευκαιριών για να διευρύνει το σκορ, ενώ φρόντισε να κρατήσει δυνάμεις και ενόψει του αγώνα της Πέμπτης με την Φιορεντίνα. Παρόλα αυτά, αντί να πετύχει μια ευρεία νίκη, δέχθηκε ένα γκολ στο 91, κάνοντας έτσι το τελικό σκορ… μαγική εικόνα.

Στο 2ο λεπτό, μετά από λάθος του Μύγα, ο Μπίσεσβαρ βρέθηκε ανενόχλητος από το σημείο του πέναλτι και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-0. Στο 27′, μετά από υπέροχο τακουνάκι-πάσα του Κλάους, ο Ροντρίγκες έκανε με σουτ το 2-0, βάζοντας ακόμα πιο γερές βάσεις στη νίκη της ομάδας του. Στο 75′, ο Περέιρα έχασε μια απίστευτη ευκαιρία, μόνος μπροστά σε άδεια εστία, φάση ενδεικτική των ευκαιριών που δημιούργησε ο ΠΑΟΚ αλλά δεν βρήκε στόχο. Μάλιστα, ο Αργεντίνος είχε και δοκάρι λίγα λεπτά αργότερα, με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Το απίστευτο ήταν, ότι ενώ ο ΠΑΟΚ έχασε άπειρες ευκαιρίες για ένα διαστημικό σκορ, ο Παναιτωλικός μείωσε σε 2-1 στο 91′ με τον Ουάρντα, και αυτό ήταν το τελικό σκορ.