2018-10-03 00:17:13
Φωτογραφία για Κρίμα και άδικο γι αυτή την ΑΕΚ
Αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Εκεί που αγγίζεις τον απόλυτο θρίαμβο βρίσκεσαι στο... καναβάτσο. Ειδικά, όταν παίζεις κόντρα σε τόσο μεγάλες και σπουδαίες ομάδες που μπορούν από το πουθενά να σου κάνουν την ζημιά. Να σε τιμωρήσουν. Όπως την έκανε η Μπενφίκα με τον Σεμέδο. Η συγκλονιστική ΑΕΚ, γύρισε το παιχνίδι από το εφιαλτικό 0-2 του πρώτου μέρους και μέσα σε ένα λεπτό έχασε απίστευτη ευκαιρία για το 3-2 με τον απόλυτο πρωταγωνιστή Βίκτωρ Κλωναρίδη

και δέχτηκε ένα ακόμα πιο απίστευτο γκολ στο 73’ από τον Σεμέδο, το οποίο και της στοίχισε την ήττα. Παρ’ όλα αυτά η προσπάθεια των παικτών της ΑΕΚ ήταν συγκλονιστική στην επανάληψη, πάτησαν την Μπενφίκα και σε καμία περίπτωση δεν άξιζαν αυτήν την εξέλιξη. Κάτι που αναγνώρισαν και οι 40.000 Ενωσίτες στο ΟΑΚΑ που στο φινάλε χειροκρότησαν την ΑΕΚ και απαίτησαν νίκη κόντρα στον Ολυμπιακό. Πρωταγωνιστής ο Κλωναρίδης με τα δύο γκολ που πέτυχε, αλλά και… μοιραίος για το τρίτο της ανατροπής που έχασε, πολύ μεγάλο παιχνίδι από τον Χουλτ που διέλυσε τη δεξιά πτέρυγα της Μπενφίκα με τα ανεβάσματα του. Τρομερός και ο Κώστας Γαλανόπουλος με μεγάλο παιχνίδι ανασταλτικά και οργανωτικά, καλύπτοντας για ακόμα ένα ματς κάλυπτε και τον Σιμόες που βρίσκεται σε παρατεταμένο ντεφορμάρισμα.