2020-06-21 23:39:20
Φωτογραφία για Έκανε το ντέρμπι...περίπατο
Στο... ρελαντί ο Ολυμπιακός έκανε το καθήκον του και νίκησε τον Παναθηναϊκό στο Καραϊσκάκη με 3-0 στο "ντέρμπι" της 3ης ημέρας των πλέι-οφ της Super League 1, πραγματοποιώντας παράλληλα ένα ακόμα βήμα για τη μαθηματική κατάκτηση του τίτλου. Το ματς δεν σηκώνει ιδιαίτερης κριτικής καθώς η διαφορά δυναμικότητας των δυο ομάδων ήταν τεράστια πριν τη σέντρα

και επιβεβαιώθηκε και στο χορτάρι, με τον Ολυμπιακό να σκοράρει τρία τέρματα με Γκιλιέρμε στο 5', Ελ Αραμπί στο 21' και Καφού στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι πράσινοι μπήκαν άσχημα από την αρχή του αγώνα και δέχθηκαν δύο γκολ στο πρώτο 20λεπτο με αποτέλεσμα το παιχνίδι να κριθεί από πολύ νωρίς. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός κράτησε περισσότερο την μπάλα στα πόδια του χωρίς όμως να φανεί απειλητικός με τον Ολυμπιακό να τον τιμωρεί και τρίτη φορά στο 91΄. Πλέον το τριφύλλι θα πρέπει να κοιτάξει τα επόμενα παιχνίδια με στόχο να… τελειώσει όσο πιο σύντομα μια σεζόν που τα τελευταία ματς εξελίσσονται σε αγγαρεία.