2022-02-16 17:35:29
Φωτογραφία για Αυτός ο Μέσι είναι ανησυχητικός

Η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε 1-0 της Ρεάλ Μαδρίτης χάρη στη γκολάρα του Κιλιάν Εμπαπέ στις καθυστερήσεις του αγώνα και πλέον διατηρεί ισχνό προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά του Champions League. Ο Γάλλος άσος ήταν ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, αλλά ο συμπαίκτης του, Λιονέλ Μέσι, δεν τα πήγε εξίσου καλά. Ο Αργεντινός σούπερ σταρ πραγματοποίησε κακή, για τα στάνταρ του, εμφάνιση, ενώ έχασε και πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο, το οποίο απέκρουσε ο, εξαιρετικός χθες, Τιμπό Κουρτουά. Η "Equipe" μάλιστα… έθαψε τον Μέσι για την απόδοσή του κόντρα στη "Βασίλισσα", καθώς στη βαθμολογία των παικτών πήρε 3. "Υπάρχει κάτι πραγματικά θλιβερό βλέποντάς τον σε αυτή την κατάσταση. Στο πρώτο ημίχρονο, παίζοντας σχεδόν ως μέσος, δεν έδειχνε να μπορεί να ανταποκριθεί με εξαίρεση την πάσα στον Μπαπέ. Στο ένας εναντίον ενός υπέφερε. Στο δεύτερο ημίχρονο βελτιώθηκε και είχε κάποιες καλές στιγμές. Αυτός ο Μέσι είναι ανησυχητικός", αναφέρει χαρακτηριστικά το γαλλικό Μέσο.