2022-03-13 21:07:05
Φωτογραφία για Δύσκολη νίκη του Ολυμπιακού απέναντι στον Άρη

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να νικήσει 2-1 τον Άρη για την 1η αγωνιστική των playoffs. Ολυμπιακός και Άρης συγκρoύστηκαν για δεύτερη φορά μέσα σε μια εβδομάδα. Οι “ερυθρόλευκοι” επικράτησαν 2-1 σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι με ένα ένα γκολ που πέτυχε από τα 11 μέτρα ο Ελ Αραμπί πέντε λεπτά πριν την λήξη του αγώνα. Ο Σισέ έκανε το 1-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ ο Άρης ισοφάρισε στο 61΄ με τον Εντιαγέ. Χαμένο πέναλτι με τον Ελ Αραμπί και ένα δοκάρι είχαν οι γηπεδούχοι με τον Εμβιλά. Ο Μπούργος κατάφερε να "κλειδώσει" τα ατού των γηπεδούχων, οι οποίοι ωστόσο δεν έχασαν την ψυχραιμία τους στις καίριες στιγμές του αγώνα και με καθαρό μυαλό βρήκαν τρόπους να αντιδράσουν ξεκλειδώνοντας την καλοστημένη άμυνα των αντιπάλων τους.