2022-04-10 15:00:06
Φωτογραφία για Ο τερματοφύλακας έβαλε γκολ από το...σπίτι του και χάρισε την άνοδο στην ομάδα του!

Όλα όσα συνέβησαν στο παιχνίδι της Serie C μεταξύ Μόντενα και Ιμολέζε πραγματικά δεν υπάρχουν! Οι γηπεδούχοι ήξεραν ότι με νίκη θα έκαναν καθοριστικό βήμα ανόδου, ωστόσο είχε κολλήσει στο 1-1. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ωστόσο, τη λύση ήρθε να δώσει ο τερματοφύλακας

Ρικάρντο Γκάνιο. Ο ίδιος είχε την μπάλα στα πόδια, πήρε μέτρα στο γήπεδο και προσπαθώντας να γεμίσει στην αντίπαλη περιοχή, νίκησε τον αντίπαλο κίπερ, ο οποίος είναι αλήθεια πως έκανε μια τραγική εκτίμηση της φάσης. Όπως ήταν λογικό το "Alberto Braglia" πήρε… φωτιά με αυτό το αδιανόητο buzzer beater να χαρίζει κατά πάσα πιθανότητα την άνοδο.