2012-11-11 19:45:01
Φωτογραφία για Σε ανοδική πορεία ο Ατρόμητος, προβληματίζει ο Πανιώνιος
Με γκολ του Θανάση Καραγκούνη ο Ατρόμητος κέρδισε 1-0 τον Πανιώνιο για την 10η αγωνιστική και φτάνοντας τους 17 βαθμούς πλησίασε στον ένα τους κυανέρυθρους και έπιασε τον Αστέρα στην 4η θέση. Η ομάδα του Ντούσαν Μπάγεβιτς αγνοούσε την χαρά της νίκης για δύο μήνες, αλλά μία εβδομάδα νωρίτερα επικράτησε του Πανθρακικού. Σήμερα (11/11) νίκησε και τον Πανιώνιο με καλή εμφάνιση, δείχνοντας πως αφήνει πίσω του μία προβληματική περίοδο και αρχίζει να διαγράφει ανοδική πορεία. Το γκολ της νίκης σημείωσε στο 30' ο Θανάσης Καραγκούνης, που σκοράρει για δεύτερο διαδοχικό ματς και χαρίζει ακόμα τρεις βαθμούς στους περιστεριώτες, που πλησίασαν στον βαθμό τους κυανέρυθρους (17 έναντι 18). Από την άλλη η ομάδα του Ελευθερόπουλου δεν έδειξε το καλό πρόσωπο, που μας έχει συνηθίσει φέτος, δεν κατάφερε να αντιδράσει και γνωρίζει την ήττα για δεύτερο συνεχόμενο ματς μετά από τον ΠΑΟΚ. Ως ιδιαίτερα σημαντική για τη συνέχεια χαρακτήρισε τη νίκη του Ατρομήτου επί του Πανιωνίου ο Ντούσαν Μπάγεβιτς. Μιλώντας στην κάμερα της Nova αμέσως μετά το τέλος του αγώνα του Περιστερίου που βρήκε νικήτρια την ομάδα του (1-0), ο Σερβοέλληνας προπονητής τόνισε: «Κάναμε τεράστια προσπάθεια από το πρώτο λεπτό, πιέσαμε πολύ τον Πανιώνιο και νομίζω ότι πήραμε δίκαιη, όσο και πολύ σημαντική για τη συνέχεια νίκη. Εχει μάλιστα μεγαλύτερη αξία καθώς ο αντίπαλος είναι πολύ ικανός. Εύχομαι στον Ελευθερόπουλο ό,τι καλύτερο στην καριέρα που έχει ξεκινήσει ως προπονητής».