2012-11-12 21:33:47
Φωτογραφία για ΜΠΟΥΡΔΕΤΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ... ΚΕΡΚΥΡΑ - ΠΑΟ 0-0!
Μετά τον ΠΑΟΚ που άφησε 2 βαθμούς στο νησί, η Κέρκυρα κέρασε... μπουρδέτο και τον Παναθηναϊκό!

Αν κάποιος έπρεπε να πάρει τη νίκη, αυτή ήταν η Κέρκυρα που είχε περισσότερες τελικές και αν μη τι άλλο, ήξερε τι να κάνει την μπάλα, σε αντίθεση με τους "πράσινους" που αλλού πατούσαν και αλλού βρίσκονταν.

Μαύρα χάλια και στο νησί των Φαιάκων ο Παναθηναϊκός, που έμεινε στο 0-0, έχοντας μόλις δύο ευκαιρίες σε όλο το ματς, ενώ οι γηπεδούχοι ήταν άτυχοι Στο γήπεδο μόνο μία ομάδα έτρεχε και δημιουργούσε φάσεις και αυτή ήταν η Κέρκυρα. Η ομάδα του Μάντζιου πρόλαβε να απειλήσει 3 φορές στα πρώτα 8λεπτά την εστία του Καρνέζη με δύο κεφαλιές του Μπάρκογλου που νίκησε τον Βύντρα και ένα δυνατό σουτ του Ντιέγκο Λεόν. Το τελικό 0-0 φυσικά αδικεί την Κέρκυρα η οποία στο πρώτο ημίχρονο άξιζε το γκολ, με τον Παναθηναϊκό να φέρνει την έκτη ισοπαλία σε 10 ματς στο πρωτάθλημα και η κατηφόρα συνεχίζεται...