2013-05-26 20:30:04
Φωτογραφία για Άργησε, αλλά η ελαφρά ταξιαρχία επέστρεψε!
Μεγάλες στιγμές για τον Απόλλωνα Σμύρνης που επικράτησε 2-1 της Παναχαϊκής και εξασφάλισε την άνοδό του για πρώτη φορά ύστερα από 13 χρόνια! Στην Superleague θα αγωνίζεται από τη νέα αγωνιστική περίοδο ο Απόλλων Σμύρνης που έφτασε στην άνοδό του στην πρώτη τη τάξει κατηγοριά ύστερα από 13 χρόνια! Η ομάδα της Ριζούπολης έκανε την ανατροπή στην Πάτρα απέναντι στην Παναχαϊκή επικρατώντας 2-1 και εξασφαλίζοντας την άνοδό της. Μόλις στο 9’ οι Πατρινοί μπήκαν μπροστά στο σκορ όταν ο Γκούρτσας με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Ωστόσο η απάντηση από τους φιλοξενούμενους δεν άργησε να έρθει και στο 25’ ο Τσιλιγκίρης με μακρινό σουτ έφερε το ματς στα ίσια. Το γκολ της ανόδου για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο τέταρτο λεπτό της επανάληψης από τον Μανιά ο οποίος απέναντι στον Πίτκα δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει και να δώσει τη νίκη στην ομάδα του.