2013-09-18 00:09:07
Φωτογραφία για «ΚΑΘΑΡΙΣΕ» ΕΥΚΟΛΑ ΤΗΝ ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ Η ΜΠΕΝΦΙΚΑ *BINTEO*
Με θετικό πρόσημο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στον 3ο όμιλο του Champions League, η Μπενφίκα στο γήπεδό της κόντρα στην Άντερλεχτ!

Οι Πορτογάλοι νίκησαν την Άντερλεχτ με σκορ 2-0 και πήραν τους τρεις βαθμούς.

Κομβικό σημείο του αγώνα ήταν η εμφάνιση των γηπεδούχων στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, όταν και κατάφεραν να σημειώσουν και τα δύο γκολ του ματς!

Μόλις στο 4' ο Τζούρισιτς ήταν αυτός ο οποίος άνοιξε το σκορ για την Μπενφίκα, ενώ στο 30' ο Λουϊζάο ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 2-0 της αναμέτρησης.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Άντερλεχτ ανέβασε την απόδοσή της, προσπάθησε να ξαναμπεί στο ματς πιέζοντας τους γηπεδούχους, αλλά δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα.

ΜΠΕΝΦΙΚΑ (Ζέσους): Αρτούρ, Σικέιρα, Γκαράι, Λουιζάο, Αντρέ Αλμέιδα, Εντσο Πέρες, Φέισα, Μάτιτς, Τζούρισιτς, Μάρκοβιτς, Καρντόσο.

ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ (Βαν ντεν Μπρομ): Προτό, Ενσακαλά. Εμπεμπά, Κουγιατέ, Ζιγέ, Κλιεστάν, Ντε Ζέου, Μιλιβόγεβιτς, Μπρούνο, Σουάρες, Μίτροβιτς.