2013-12-07 18:10:06
Φωτογραφία για ΤΑ ΕΔΩΣΕ ΟΛΑ Ο ΤΑΤΟΣ ΑΛΛΑ... *VIDEO HIGHLIGHTS*
Συγκλονιστικός ήταν ο Ανδρέας Τάτος στο παιχνίδι του Εργοτέλη με τον Άρη στο Παγκρήτιο.

Ο μέσος του Ολυμπιακού που αγωνίζεται ως δανεικός στην ομάδα της Θεσσαλονίκης, μπήκε στο παιχνίδι στο 68ο λεπτό και ενώ το σκορ βρισκόταν στο 2-0 υπέρ των γηπεδούχων (62' Μπαντιμπανγκά, 65' Πελέ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ) και ένα λεπτό ήταν αρκετό για να μειώσει σε 2-1 στο 69’.

Ο Τάτος μάλιστα, δημιούργησε το δεύτερο γκολ της ομάδας του στο 71ο λεπτό με τον Νταμαρλή να ισοφαρίζει σε 2-2, ενώ πήρε στους ώμους του τους «κίτρινους» και πήγε να… κλέψει το «διπλό» όταν στο 80ο λεπτό πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι και έβαλε τον Άρη μπροστά στο σκορ με 2-3. Ωστόσο, ο Μπαντιμπανγκά στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων του χάλασε το… πάρτι ισοφαρίζοντας σε 3-3 για τον Εργοτέλη.

Μάλιστα, η αναμέτρηση είχε έντονο ερυθρόλευκο χρώμα, καθώς εκτός από τον Τάτο που ανήκει στον Ολυμπιακό, αγωνίστηκαν και οι Μπουχαλάκης, Τζανακάκης και Διαμαντάκος από πλευράς Εργοτέλη, όπου κι αυτοί ανήκουν στους ευθρόλευκους.