Φωτογραφία για Μεγάλες νίκες, με ανατροπές, για Άρσεναλ και Γιουνάιτεντ
Νίκη και για την η Τσέλσι,

που επικράτησε της

Σγουόνσι με 1-0

Σημαντικές νίκες-ανατροπές πέτυχαν την Πέμπτη Άρσεναλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην Πρέμιερ Λιγκ.Οι «Κανονιέρηδες» επέστρεψαν στην κορυφή του αγγλικού πρωταθλήματος επικρατώντας με 3-1 εκτός έδρας της Γουέστ Χαμ, παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.Η αντίδραση των παικτών του Αρσέν Βεγκέρ ήταν άμεση, με τον Θίο Γουόλκοτ να «χτυπά» δύο φορές μέσα σε τρία λεπτά

Το θρίαμβο για την ομάδα του Λονδίνου «σφράγισε» στο 79ο λεπτό ο Λούκας Ποντόλσκι, στην επιστροφή του στην αγωνιστική δράση μετά από τέσσερις μήνες, λόγω τραυματισμού.

Με τη νίκη της η Άρσεναλ βρέθηκε και πάλι στην κορυφή, περιμένοντας το αποτέλεσμα του αγώνα Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Σίτι.

Στην δεύτερη θέση σκαρφάλωσε η Τσέλσι, που νίκησε την Σγουόνσι με 1-0.

Σκληρή ήταν η μάχη στο Χαλ μεταξύ της τοπικής ομάδας και της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι «κόκκινοι διάβολοι» πέτυχαν μεγάλη ανατροπή, πετυχαίνοντας το τρίποντο παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ με 2-0.

Ωστόσο, με γκολ των Σμόλινγκ και Ρούνει, η πρωταθλητές ισοφάρισαν πριν το ημίωρο και τελικά ολοκλήρωσαν την ανατροπή στο 66 λεπτό, με αυτογκόλ του Τζέιμς Τσέστερ.