2012-04-17 06:56:45
Φωτογραφία για Premier League: Manchester United – Aston Villa 4-0 (video)
Premier League: Manchester United – Aston Villa 4-0 (video)17/4/2012  Σε παράσταση για ένα ρόλο εξελίχθηκε ο αγώνας μεταξύ της Manchester United και της Aston Villa, με τους «κόκκινους διαβόλους» να επικρατούν με 4-0 στο «Old Trafford» και να αποκτούν και πάλι τη διαφορά των πέντε βαθμών από τη δεύτερη Manchester City.

Ο Rooney άνοιξε το σκορ στο 7΄ με πέναλτι, το οποίο κέρδισε …βουτώντας ο Young, ενώ λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου, στο 43΄, ο Welbeck διπλασίασε τα τέρματα για τη United. Στην επανάληψη, ο Rooney «ξαναχτύπησε» στο 74΄  για να έρθει και ο Nani στις καθυστερήσεις να διαμορφώσει το τελικό 4-0 (93΄).

Γκολ: Rooney (PG) 7΄,74΄, Welbeck 43΄, Nani 93΄

Οι συνθέσεις:

Manchester United (Ferguson): De Gea, Ferdinand, Evra, Evans, Rafael, Carrick, Valencia, Young (Nani 61΄), Scholes (Cleverley 78΄), Rooney (Berbatov 75΄), Welbeck.

Aston Villa (McLeish): Given, Hutton, Collins, Clark (Heskey 64΄), Lichaj, Baker, Ireland (Carruthers 75΄), Bannan, Gardner, Agbonlahor, Weimann (N’Zogbia 83΄).

Δείτε το video με τα γκολ και τα highlights της αναμέτρησης Manchester United – Aston Villa: