2014-03-08 15:21:12
Φωτογραφία για ΕΥΚΟΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ
Εύκολη νίκη με 2-0 επί του Αστέρα Τρίπολης σημείωσε για την τέταρτη αγωνιστική του τέταρτου γύρου του πρωταθλήματος Παίδων η ομάδα του Ολυμπιακού.

Οι ερυθρόλευκοι ήταν καλύτεροι από τους αντιπάλους τους και δεν χρειάστηκε να καταβάλουν μεγάλη προσπάθεια για να φτάσουν στη νίκη.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός ανέβασε στροφές στο δεύτερο και άνοιξε το σκορ στο 45ο λεπτό με τον Γκλεγκλέ να κάνει το 1-0 από κοντά. Ήταν ένα τέρμα που σημειώθηκε στην αρχή του δεύτερου μέρους και βοήθησε τον Ολυμπιακό να αγωνιστεί χωρίς άγχος.

Από εκεί και πέρα, το 2-0 έγινε στο 77' με τον Τσιπιρτίμη, να τελειώνει στην ουσία τον αγώνα, αφού απέμεναν ακόμα τρία λεπτά για την ολοκλήρωσή του.

Η σύνθεση του Ολυμπιακού: Σκαφίδας, Αμπάρα, Αγγελόπουλος Α. (49' Τσιντώνης), Αγιώτης, Τουλκερίδης, Αγγελόπουλος Ι., Κωστανάσιος (59' Φλέγκαςς), Ασημάκης (41' Καμπετσής), Γκλεγκλές (66' Γκλεγκλές), Ξενιτίδης (72' Σταύρου), Τσιπιρτίμης