2014-07-10 01:47:18
Φωτογραφία για Μουντιάλ 2014: Η Αργεντινή στον τελικό!
Ο Ροντρίγκες νικά τον Σίλεσεν! 4-2! Τέλος η Αργεντινή στον τελικό!

Ο Κάουτ μειώνει σε 3-2

Πιάνει και δεύτερο πέναλτι ο Ρομέρο! Ο Ρομέρο βγάζει το πέναλτι του Σνάιντερ! Τεράστιο προβάδισμα για την Αργεντινή!

2-1 ο Γκαράι νικά τον Σίλεσεν

Ο Ρόμπεν νικά τον Ρομέρο 1-1

Ο Μέσι κάνει το 1 - 0 υπέρ της Αργεντινής

Αποκρούει ο Αργεντίνος τερματοφύλακας! Ο Ρομέρο αποκρούει το πέναλτι του Φλάαρ

Δίχως γκολ ολοκληρώθηκε και η παράταση ανάμεσα στην Ολλανδία και την Αργεντινή και οι ομάδες θα διεκδικήσουν την πρόκριση στα πέναλτι.

Τέλος αγώνα. Η παράταση μοιάζει η πιο δίκαιη εξέλιξη και αυτή που φάνηκε ότι επιθυμούσαν οι δύο αντίπαλοι.

90': Μεγάλη ευκαιρία για την Ολλανδία με τον Ρόμπεν να μπαίνει στην περιοχή των Αργεντινών και τον Μαστσεράνο να κόβει με σωτήριο τάκλιν. Η καλύτερη φάση του αγώνα.

75': Πολύ σημαντική φάση για την Αργεντινή. Μετά τη σέντρα του Πέρες ο Ιγκουαίν βάζει την προβολή η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

Εξακολουθεί να είναι γεμάτο τακτική το παιχνίδι, δίχως φάσεις. Η πλήρης αλληλοεξουδετέρωση.

Τέλος πρώτου μέρους. Στο 0-0 χωρίς φάσεις και χωρίς να έχει ξεχωρίσει κάποια από τις δύο ομάδες.