2014-08-24 23:49:18
Φωτογραφία για Λεβαδειακός - Παναθηναϊκός 1 - 1
Τέλος στο ΟΑΚΑ, ο Λεβαδειακός παίρνει αποτέλεσμα απέναντι στον Παναθηναϊκό.

Τεράστια φάση του Παναθηναϊκού στο 90 4 με την κεφαλιά του Τριανταφυλλόπουλου σε κενό τέρμα απο απόσταση να περνάει πάνω από το δοκάρι.

Γκολ του Πράνιτς για τον Παναθηναϊκό με πέναλτι στο 84

Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό μετά από φάουλ του Μαχαίρα στον Ατζαγκούν Ο Ατζαγκούν παίρνει την πάσα του Ζέκα και προσπαθεί να γυρίσει, αλλά τον γκρεμίζει ο Μαχαίρας

77': Ο Κώτσιος ανοίγει το σκορ στο ΟΑΚΑ!Εκτέλεση κόρνερ του Αρμίτσε από δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι ο Κώτσιος νικάει τον Τριανταφυλλόπουλο και τον Κοτσόλη για το 1-0 στο 77

Ένας πρώην πληγώνει τον Παναθηναϊκό. Ο Ηλίας Κώτσιος φόρεσε στο παρελθόν για 3.5 χρόνια την πράσινη φανέλα.

68': Ο Καρέλης κερδίζει μια χαμένη μπάλα και γυρίζει για τον Ατζαγκούν ο οποίος αστοχεί από το ύψος του πέναλτι.

66': Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Στρατηλάτης χάνει την μπάλα μετά το σουτ του Πράνιτς από κοντά αστοχεί ο Καρέλης.

64': Το πρόβλημα του Μπεργκ εντοπίζεται στην ωμοπλάτη. Θα διακομιστεί με το ασθενοφόρο στο νοσοκομείο για εξετάσεις.

Χαμηλός ρυθμός στο ματς. Πιο επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις του ο Λεβαδειακός. Αμύνεται σωστά και έχει χαλάσει το παιχνίδι του Παναθηναϊκού.

35': Νέα επικίνδυνη επίθεση του Λεβαδειακού μετά από μονόλεπτη πολιορκία καταλήγει σε φάουλ σε πολύ καλή θέση.

Λεπτό προς λεπτό η αναμέτρηση του Ολυμπιακού Σταδίου για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super Leagu.

Τυπικά γηπεδούχος ο Λεβαδειακός, ο οποίος υποχρεώθηκε να «ξεσπιτωθεί» αφού η δημοτική αρχή της Λιβαδειάς δεν ανανέωσε την άδεια χρήσης του γηπέδου στην ομάδα.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Στρατηλάτης, Νικολακάκης, Κώτσιος, Πρόιτς, Τομάς, Πίντερ, Βούκσεβιτς, Κονέ, Ορτέγκα, Ζίτο, Γουόρντεν.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Κοτσόλης, Μπούρμπος, Τριανταφυλλόπουλος, Σίλντενφελντ, Χουχούμης, Δώνης, Ζέκα, Πράνιτς, Πέτριτς, Καρέλης, Μπεργκ.

Στον πάγκο του Λεβαδειακού θα καθίσουν οι Πρζιρόφσκι, Μιλοσάβλιεφ, Γκόμες, Μάγκας, Σκέμπης, Μαχαίρας, Γιακουμάκης.

Στον πάγκο του Παναθηναϊκού θα καθίσουν οι Στιλ, Μέντες, Ατζαγκούν, Νάνο, Μπούι, Ρισβάνης, Ντίνας.

Με τις μωβ εμφανίσεις θα παίξει ο Παναθηναϊκός. Είναι η δεύτερη φανέλα του Τριφυλλιού.

Πηγή: pamesports