2015-01-23 11:00:17
Φωτογραφία για Η επιστροφή Μιλιβόγεβιτς λύνει τα χέρια του Περέιρα
Ο Ολυμπιακός στο παιχνίδι Κυπέλλου κόντρα στον Τύρναβο έκανε αυτό που έπρεπε και πήρε μια εύκολη νίκη, που του δίνει από τον πρώτο αγώνα την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού. Πάντως, πιο σημαντική ακόμα και από τη νίκη με 3-0, μπορεί να χαρακτηριστεί η μεγάλη επιστροφή του Λούκα Μιλιβόγεβιτς. Ο Σέρβος μέσος των πρωταθλητών Ελλάδος απείχε από την αγωνιστική δράση για περίπου 1,5 μήνα εξαιτίας τραυματισμού. Ο Βίτορ Περέιρα τον συμπεριέλαβε στην αποστολή για το παιχνίδι, δίνοντάς του μάλιστα και χρόνο συμμετοχής, ούτως ώστε να βρει σιγά σιγά ρυθμό. Ο Μιλιβόγεβιτς πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση για τα λεπτά που αγωνίστηκε, πετυχαίνοντας μάλιστα και γκολ στο 84ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ. Η επιστροφή αυτή, κάνει τον Πορτογάλο τεχνικό του Ολυμπιακού να έχει περισσότερες λύσεις για τον χώρο της μεσαίας γραμμής, με δεδομένη και την απουσία του Ντέλβιν Εντινγκά εξαιτίας του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής. Πέρα απ’ αυτό, ο Λούκα ήταν από τα βασικότατα στελέχη της μέχρι τώρα πορείας του Ολυμπιακού σε Ελλάδα και Ευρώπη, όντας από τους πιο σταθερούς και ποιοτικούς ποδοσφαιριστές.

Πηγή: gavros.gr