2022-02-09 21:00:07
Φωτογραφία για Λαχτάρησε ο Ολυμπιακός αλλά ο Μασούρας τον έσωσε

Έπαιξε με τη... φωτιά ο Ολυμπιακός και φλέρταρε με τον αποκλεισμό από τον Παναιτωλικό, όμως ήρθε από τον πάγκο ο Μασούρας και με δυο γκολ στο 90+3' αρχικά έσωσε την παράταση και στο 115' χάρισε την πρόκριση, καθώς το 1-1 που είχε διαμορφωθεί από Φαντιγκά στο 6' και Καρέλη στο 85' ήταν σκορ πρόκρισης για τους Αγρινιώτες. Οι ερυθρόλευκοι με πολλούς πιτσιρικάδες

και παίκτες που θεωρούνται ρεζέρβες είχε το πάνω χέρι στο πρώτο ημίχρονο, είχε δοκάρι με τον Φαντιγκά στο 3' και με τον Γάλλο να σκοράρει τρία λεπτά αργότερα προηγήθηκε και πήγε σχετικά άνετα με το 1-0 στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η εικόνα ήταν κάκιστη για τους Πειραιώτες, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν, έκαναν φάσεις και έφτασαν σε σκορ πρόκρισης πέντε λεπτά πριν τα ενενήντα με τον Καρέλη. Ο Μασούρας όμως είχε άλλη... άποψη αναφορικά με το ποιός θα προκριθεί και έστειλε τον Ολυμπιακό στα ημιτελικά του Κυπέλλου.