2013-01-10 00:22:39
Φωτογραφία για Coppa Italia:Νίκη-πρόκριση επί της Μίλαν για Γιουβέντους
Η Μίλαν προηγήθηκε στο Τορίνο, αλλά η Γιουβέντους έκανε την ανατροπή στην παράταση και νίκησε 2-1, περνώντας στα ημιτελικά του Coppa Italia που την περιμένει η Λάτσιο

Η Γιουβέντους νίκησε με 2-1 την Μίλαν στο Τορίνο, χάρη σε γκολ του Βούτσινιτς στην παράταση και πέρασε στα ημιτελικά του Coppa Italia.

Οι "ροσονέρι" άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Στεφάν Ελ Σααραούι, ο Σεμπάστιαν Τζοβίνκο στο 12' απάντησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Ο προημιτελικός οδήγησε στην παράταση, στο 6ο λεπτό της οποίας ο Μίρκο Βούτσινιτς από κοντά ολοκλήρωσε την ανατροπή.

Στο 119' η Μίλαν έχασε τεράστια ευκαιρία με τον Μ'Μπαγ Νιανγκ να σουτάρει δυνατά από κοντά, αλλά η μπάλα πήγε πάνω στον Στοράρι.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ (3-5-2): Στοράρι, Μαρτίν Κάσερες, Μπονούτσι, Μπαρτζάλι, Βιντάλ, Τζακερίνι, Λίχτσταϊνερ (84' Ντε Τσέλιε), Ίσλα, Μαρόνε (77' Πιρλο), Τζοβίνκο (65' Βούτσινιτς), Μάτρι.

ΜΙΛΑΝ: Αμέλια, Αμπάτε, Μεξές, Ατσέρμπι, Ντε Σίλιο, Αμπροζίνι (91' Μπακάγ Τραορέ), Μοντολίβο, ΚΠ Μπόατενγκ, Εμάνιουελσον (71' Μπόγιαν), Ελ Σααραουί, Πατσίνι (71' Μ'Μπαγ Νιανγκ).