2013-01-17 16:56:04
Φωτογραφία για ΔΕΝ ΑΞΙΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ...
Η νίκη του Ολυμπιακού με 2-0 επί της Καβάλας δεν άφησε ικανοποιημένους ούτε τους οπαδούς του Θρύλου αλλά ούτε και τους ίδιους τους ερυθρόλευκους, όπως φάνηκε και από τις δηλώσεις τους.

Η ομάδα άργησε να πάρει μπροστά και τα δύο γκολ που σημειώθηκαν, μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο, κάτι που σημαίνει πως σε ένα ακόμα ματς, ο Ολυμπιακός «πέταξε» στα σκουπίδια το πρώτο 45λεπτο.

Με τη Βέροια, όπως μας θυμίζει σε δημοσίευμά του το "gavros.gr", ο Ολυμπιακός σκόραρε στο δεύτερο μέρος, το ίδιο έγινε με τον Λεβαδειακό, ενώ με την Καβάλα συνεχίστηκε το... σερί. Επιπλέον, 2-0 είχε κερδίσει την Παναχαϊκή στο πρώτο ματς της περασμένης φάσης, 2-0 και τους «αργοναύτες».

Αυτό σημαίνει ότι ο Ολυμπιακός δεν αξιοποιεί το πρώτο μέρος των αγώνων του και στη συνέχεια αγχώνεται και πιέζει για να φτάσει στη νίκη Σε κανένα μέχρι τώρα ματς του 2013 η ομάδα δεν έχει καταφέρει να βρει τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα στο πρώτο μέρος και αυτό είναι ένα ακόμα που προβληματίζει...