2013-02-16 00:23:23
Φωτογραφία για Ιταλία: Ο Μπαλοτέλι σκόραρε και πάλι για τη Μίλαν
Ο Μάριο Μπαλοτέλι ήταν πρωταγωνιστής και στη νίκη της Μίλαν επί της Πάρμα (2-1), για την 25η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Παρά τη νίκη της, η Μίλαν δεν ικανοποίησε και δημιούργησε προβληματισμό ενόψει του πρώτου αγώνα με την Μπαρτσελόνα, την προσεχή Τετάρτη, για τη φάση των 16 του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Πάρμα, ήταν καλύτερη στο α' μέρος, αλλά η Μίλαν ήταν αυτή που σκόραρε. Ο Μπαλοτέλι γύρισε τη μπάλα παράλληλα  στην περιοχή της Πάρμα και ο Παλέτα, στην προσπάθεια του να αποκρούσει την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο 77' ο Μπαλοτέλι σκόραρε με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ για το 2-0. Ηταν το τέταρτο γκολ του Μπαλοτέλι σε τρία ματς με τη φανέλα της Μίλαν. Η Πάρμα, μείωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Σανσόν.