2012-05-18 22:02:34
Φωτογραφία για ΛΥΓΙΣΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΤΕΛΙΚΟ... ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΝΟΒ 7-8
Μετά από 7 χρόνια συνεχούς παρουσίας στους τελικούς του κυπέλλου Ελλάδας, η ανδρική ομάδα πόλο του Ολυμπιακού δε θα βρίσκεται στο μεγάλο τελικό, αφού έχασε στην παράταση με σκορ 7-8 από τη Βουλιαγμένη στον ημιτελικό του κυπέλλου πόλο που διεξάγεται στο Αργοστόλι.

7-7 η κανονική διάρκεια του ματς με τη Βουλιαγμένη να μπαίνει πολύ δυνατά και να φτιάχνει μια διαφορά τριών γκολ. Οι νταμπλούχοι Ελλάδας αντιστάθηκαν, κάνοντας ένα δυνατό comeback και ισοφάρισαν λίγο πριν από τη λήξη της 4ης περιόδου.

Στην παράταση η Βουλιαγμένη σκόραρε πρώτη και με τον Γούνα να πετυχαίνει το καθοριστικό γκολ, πήρε τη νίκη και στέρησε από τους ερυθρόλευκους την δυνατότητα να διεκδικήσουν το έβδομο συνεχόμενο τρόπαιο τους στο θεσμό.

Στον τελικό η Βουλιαγμένη θα βρεθεί αντιμέτωπη με την Χίο που νωρίτερα είχε νικήσει τον ΠΑΟ.

Τα 8άλεπτα: 1-4, 3-3, 2-0, 1-0 Παράταση 0-1, 0-0

Ολυμπιακός (Θοδωρής Βλάχος): Σχίζας 2, Μπλάνης 2, Δελακάς 1. Φουντούλης 1, Κολόμβος 1.

Βουλιαγμένη (Τεό Λοράντος): Καρούντζος 2, Κατσαούνης 2, Γούνας 2, Τίγκας 1, Βουλγαράκης 1.