2022-02-09 22:35:33
Φωτογραφία για Ο απίστευτος ΠΑΟΚ των ανατροπών έκανε και πάλι το...θαύμα του

Ο ΠΑΟΚ πήρε μία τεράστια πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου, κερδίζοντας με 2-1 την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ σε ένα παιχνίδι με απίστευτη εξέλιξη. Μετά την νίκη του στη Τούμπα επί του Παναθηναϊκού με ανατροπή στα τελευταία λεπτά είδαμε το ίδιο έργο και με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ. Μέχρι το 83ο λεπτό δεν είχε γίνει σχεδόν τίποτα ή μάλλον δύο γκολ της ΑΕΚ που ακυρώθηκαν για οφσάιντ. Σε εκείνο το σημείο ο Αντρέ Σιμόες άνοιξε το σκορ για την Ένωση και φάνηκε να δίνει την πρόκριση στην ομάδα του, αλλά υπολόγισε χωρίς τον Γιάσμιν Κούρτιτς. Χάρη στη γκολάρα του Σλοβένου χαφ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων και σε ακόμη ένα του Μιτρίτσα δύο λεπτά μετά, ο ΠΑΟΚ όχι μόνο έφυγε με τη νίκη από το… δεύτερό του σπίτι το ΟΑΚΑ, αλλά πήρε και τη νίκη. Μία ακόμη κόντρα στην ΑΕΚ την οποία κερδίζει πλέον με κάθε πιθανό και απίθανο τρόπο τα τελευταία τέσσερα χρόνια. Η ΑΕΚ αν και βρέθηκε αγκαλιά με την πρόκριση από την γκολάρα του Σιμόες και φαινόταν πως θα πανηγυρίσει την παρουσία της στα ημιτελικά του Κυπέλλου σπάζοντας το σερί των αρνητικών αποτελεσμάτων με τον ΠΑΟΚ, κατάφερε να δεχθεί δύο γκολ στις καθυστερήσεις και να χάσει τα αυγά και τα πασχάλια! Είναι απίστευτο, δεν της πάει τίποτα, αλλά αυτό δεν μπορεί να συνεχιστεί. Η ΑΕΚ κατάφερε να φέρει το ματς στα μέτρα της, να έχει τον έλεγχο και να σκοράρει στο φινάλε, αλλά ούτε τις καθυστερήσεις δεν μπόρεσε να κρατηθεί όρθια.