2012-11-09 23:26:17
Φωτογραφία για Ολίμπια Λουμπλιάνας-Ρεάλ Μαδρίτης 76-89
Η Ρεάλ Μαδρίτης δεν δυσκολεύτηκε να περάσει από την Λουμπλιάνα, καθώς επικράτησε της Ολίμπια με 89-76. Διαβάστε αναλυτικά.

Η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε το θετικό αποτέλεσμα στη Λουμπλιάνα απέναντι στην Ολίμπια, καθώς επικράτησε των Σλοβένων με 89-76.

Οι παίκτες του Πάμπλο Λάσο επέβαλαν από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης τον ρυθμό τους και δεν δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στη νίκη.

Ο Ρούντι Φερνάντεθ ήταν εξαιρετικός για τη Βασίλισσα που είχε σε καλή βραδιά και τον Φελίπε Ρέγιες, ο οποίος τελείωσε τον αγώνα με 16 πόντους.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Ρεάλ ήταν μπροστά στο σκορ με 18-21 και το ημίχρονο βρήκε την Ρεάλ Μαδρίτης στο +11 (35-46). Στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στο +11 για να φτάσουν στη νίκη τελικά με 89-76 στη Λουμπλιάνα.

Τα δεκάλεπτα: 18-21, 35-46, 57-68, 76-89.