2012-05-02 22:10:42
Φωτογραφία για ΜΕ... ΣΥΝΟΠΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΣΤΟ FINAL4! ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7-16
Ο Ολυμπιακός πέρασε με ευκολία από τη Νέα Σμύρνη και με σκορ 16-7 κόντρα στον Πανιώνιο, πάει στο φάιναλ φορ του Αργοστολίου για να υπερασπιστεί τον τίτλο του, που θα λάβει χώρα το διήμερο 18-19 Μαΐου.

Με επιβλητική εμφάνιση, πλουραλισμό στην επίθεση και κορυφαίο τον Γιάννη Φουντούλη ο οποίος πέτυχε τέσσερα γκολ, οι ερυθρόλευκοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους γηπεδούχους, εξασφαλίζοντας την πρόκριση με... συνοπτικές διαδικασίες.

Οι παίκτες του Δημήτρη Σελετόπουλου άντεξαν για ένα οκτάλεπτο και βρίσκονταν κοντά στο σκορ μειώνοντας σε 2-3 και 3-4, χωρίς όμως να καταφέρουν να ισοφαρίσουν ή να πάρουν το προβάδισμα.

Στην δεύτερη περίοδο ο Ολυμπιακός ξέφυγε «καθαρίζοντας» ουσιαστικά το ματς με το τέλος του ημιχρόνου.

Στις αρχές της τρίτης περιόδου σημείωσε το τρίτο μόλις τέρμα του ο Πανιώνιος, ενώ στη συνέχεια «άνοιξε» το παιχνίδι για να διαμορφωθεί το τελικό 16-7.

Τα οκτάλεπτα: 3-5, 0-4, 1-2, 3-5.